הבלוג שלנו

יער אנגה

האי טנריף מתפאר ב-43 שטחי טבע מוגנים המשתרכים על פני מחצית מהאי.

אפשר לראות בהם נופים יוצאי דופן כמו יערות עצי דפנה, אוצר טבע פרהיסטורי שריד קסום מהעידן השלישוני, או הצוקים הענקיים – El Acantilado de los Gigantes  המגיעים עד לגובה של 600 מטרים.
בנוסף, ישנן מאות אפשרויות לפעילויות חוץ.
למשל, טיולים רגליים, הם אחת מהדרכים הטובות ביותר לגלות את המבחר המדהים של פינות טבע יפות לאורך מאות קילומטרים של שבילים משולטים.

Rural Park Anaga – פארק כפרי ברכס הרי אנגה שגובהם מעל 900 מטר.
השטח ניזון מים העננים מעליו ברוב ימות השנה, ושופע יערות עצי דפנה.
יערות אלה כיסו בעבר חלק ניכר מצפון אפריקה ודרום אירופה עד לפני כ-20,000 שנה. 

יער אנגה שוכן כ-20 דקות נסיעה מהבירה סנטה קרוז דה טנריף.
האזור שהוכרז כשמורת ביוספרה הצליח לשמר את נכסיו הטבעיים באופן יוצא דופן.

שרשרת הרים יפה ומלאה בפסגות חדות, והעמקים החוצים אותו מגיעים בסופו של דבר לים ויוצרים סדרת חופים שבהם תוכלו להנות. האזור הוא גם ביתם של שפע של בעלי חיים וצומח עם מגוון מינים מקומיים.

נופי האזור מעוטרים גם בתצורות גיאולוגיות כמו ארובות געשיות היוצרות יריעות של סלעים שנראים כמו קירות, מצוקים ונקיקים עמוקים. עוד אחד מהמראות הבלתי נשכחים של האזור הוא, ללא ספק, שמיכת העננים.

גבוה על הפסגות תמצאו את האזורים הנפלאים ביותר של יערות הדפנה של טנריף.

צמחייה ששרדה יותר מ -40 מיליון שנה. אגן הים התיכון היה מכוסה בירק זה עד שהקרחונים סחפו אותו. טיול בין גזעי העצים המעוותים של היער הזה מרופד בטחב הוא כמו מסע אחורה בזמן.

הקשיבו ליער, הרגישו אותו ונשמו את האוויר הפרהיסטורי שלו. 

במקום בו הצומח עשיר ומגוון, כך גם החי.

המלכים הבלתי מעורערים הם חסרי חוליות. תוכלו למצוא כאן כמעט מאה מינים הייחודיים בעולם. אם אתה צופה ציפורים נלהב, אתה יכול לזהות מינים סמליים כאלה כמו ינשופים, יוני בולה ויוני דפנה (שניהם נחשבים שרידים חיים והם ילידי הקנריים).

למעשה, שפע חיי הציפורים הביא את אנאגה להיות אזור מיוחד להגנת ציפורים.

שביל החושים סנדרו דה לוס סנטידוס – sandero de Los Santidos – ממוקם בפארק הכפרי אנאגה – כניסה לתוך יער אגדות, שם נצטרך לחדד את החושים כדי להרגיש את כל הכוח וההיסטוריה של המקום. חלק מהמסלול הוא דרך מלכותית שחיברה בעבר את אנגה עם לה לגונה.

נתיב החושים הוא טיול אידיאלי כדי לחוש את המקום. מסלול של  30-45 דקות לערך. קל מאוד לעשות עם ילדים קטנים ויש בו אפילו קטע המותאם לאנשים עם קשיי ניידות.

זהו מסלול הליכה קצרה ללא קושי בסביבה יפהפיה שניתן לעשות. אורכו הוא רק כ -1,5 ק"מ.

המסלול מזמין אותנו להריח ולגעת בצמחייה, להתפעל מהנוף היפה ולהאזין לרוח ולשירת העופות השוכנים ביערות.

בשביל שלטי חישה עם ציורים של אף, עין, אוזן ויד שיצביעו על כך שאנחנו מריחים, מסתכלים, שומעים או נוגעים באלמנט מסוים של השביל.

בפארק תוכלו למצוא עד 26 כפרים קטנים המאוכלסים בסך הכל 2000 איש. תושביהם חיים בעיקר מחקלאות בקנה מידה קטן, ומטפלים בגידולים מקומיים מסורתיים כמו בטטה, תפוחי אדמה, גפנים ועצי פרי וצמחים אחרים.

אחד המקומות היפים שתפגשו בדרך הוא – Tagananaכפר קטן וקסום מוקף בחופים בתוליים ובסלעים העולים מהים ממש מול החוף.

ישנם מספר כפרים נוספים ליד טגאננה, כך שתוכלו להמשיך בסיור לאורך החוף לכיוון רוק דה לאס בודגאס לאורך חוף קטן ויפה. לאחר מכן תגיעו לאלמגיגה (Almáciga), כפר קטן עם מסורת חקלאית ארוכת שנים וקפלה קטנה, כמו גם חוף הים עם גלים גדולים שהופכים אותו לגן עדן לגולשים.

לנוחיותכם – הוספנו לכם מפה עם המיקום של הפארק ושביל החושים.

שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *